Peter ochutnáva Havaj / Peter tastes Hawaii

Autor: Peter Badac | 11.2.2015 o 23:25 | Karma článku: 5,84 | Prečítané:  1635x

Ako som sľúbil minule, tento blog venujem jedlo, pretože je pre mňa jedlo veľmi dôležitou súčasťou spoznávania krajín a proste rád jem. A tiež som sa rozhodol napísať ho aj po anglicky, pretože tu nebude až tak veľa textu, ale skôr viac obrázkov, tak nech si ich vychutnajú aj neslovensky hovoriaci čitatelia. A určite nečítaj, ak si hladný!    

As I have promised in my last blog, I dedicate this one to food, because it’s very important part of discovering the different countries and cultures and also because I love to eat. And I decided to translate it to English, because there won’t be so many texts, more pics, so also my non-slovak speaking friends could enjoy it, too. And do not read it if you are hungry!

 

Havaj sa môže pýšiť unikátnym bioprostredím, ktoré by mohlo byť narušené prinesením hrušky alebo nejakých iných plodín, ktoré sa tu prirodzene nevyskytujú, a preto je zakázané na Havaj voziť akékoľvek jedlo. To zaručuje, že väčšina produktov, ktoré tu nájdete pochádzajú od miestnych farmárov, pre ktorých je poľnohospodárstvo zdrojom obživy.

Hawaii could be proud of its unique biodiverse environment, that could be disturbed by bringing here a pear or other plants or crops, that are not naturally growing here and therefore it’s prohibited to bring any food to Hawaii. This is the reason, why the most of the food products you can find here is produced by local farmers, for whom the agriculture is very important.

 

Začneme zľahka a síce ovocím. Ako som spomínal, bol som sa pozrieť v Hile na farmárskom trhu, kde miestni predajcovia ponúkajú svoje dopestované ovocie a zeleninu. Jabĺčka by sme tu hľadali márne. Nájdeme tu aj klasické ovocie ako pomaranče, limetky alebo ananásy, ale aj množstvo pre nás netradičného ovocia a zeleniny. Aby ste mali predstavu nielen vizuálnu, ako jedlo vyzerá, ale aj ako chutí, tak som sa pre čitateľov môjho blogu vždy odfotil pri konzumovaní prvého sústa. Takže spájam dve veľmi populárne činosti – selfie a fotky jedla :)

Light start – fruit. As I have mentioned before, in Hilo I was at the farmer’s market, where the local farmers were sellling their fruit and vegetables. Unfortunately, there were no apples. But you could find known fruit like oranges, limes or pinaples, but also many of unknown fruit. And to show not only the picture of it, but also to show how it tastes I always took picture of myself while comsuming the first bite. And I merge two very popular things on social networks – selfies and picture of food :)

Po skvelom výlete mi bolo ľúto, že už odchádzam. Zostalo ešte veľa jedál, ktoré som neochutnal ako locomoco alebo Wonton saimin ale tak snáď nabudúce. Najhoršie bolo to, že na letisku už nepredávali nič tradičné havajské, iba tradičné americké, a síce hamburgery z Burger kingu. A pred dlhým letom sa treba najesť, lebo na palube amerických lietadiel…

After my great trip I was sad, that I was leaving. There were many dishes I haven’t tried as locomoco or Wonton saimin, but maybe next time. The worst was that at the airport you cannot buy any typical Hawaiian food, only typical American food – a burger from Burger King. And before the long flight you have to eat, because on the board of american airlines (not only AA, but all airlines…

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?